وبلاگ

مواردی که هنگام خرید و انتخاب کولیس دیجیتال باید در نظر گرفت

موارد در انتخاب کولیس دیجیتال

برای خرید بهترین کولیس متناسب با نیازهای شما باید یک سری موارد را هنگام خرید کولیس دیجیتال در نظر گرفت. در زیر این عوامل را برای شما برشمرده ایم تا هنگام خرید بهترین انتخاب را داشته باشید.

موارد که در انتخاب کولیس دیجیتال باید در نظر گرفت

اگر چه کولیس های دیجیتال اختراعات نسبتاً مدرنی هستند، اولین کولیس ورنیه در سال 1631 توسط پیر ورنیه اختراع شد. از قرن هفدهم، کولیس بازسازی شده است، به طوری که دارای ویژگی های دیجیتالی است و آن را بسیار کاربردی و کاربرپسند می کند. متأسفانه، فرآیند انتخاب بهترین کولیس دیجیتال می تواند دشوار باشد زیرا امروزه گزینه های زیادی در بازار وجود دارد.

برای آسان‌تر کردن فرآیند، باید مواردی را در نظر بگیرید که متناسب با نیاز های شما باشد. در این مقاله، مواردی که هنگام خرید یک کولیس باید در نظر بگیرید را برای شما آماده کرده ایم با ما همراه باشید.

1. دقت کولیس

مهم ترین فاکتوری که در خرید کولیس دیجیتال باید در نظر گرفت دقت آن است. از آنجایی که این دستگاه برای اندازه گیری استفاده می شود، می خواهید قبل از خرید از صحت محصول مطمئن شوید. اگر مدلی به دست آورید که دقیق نباشد، نتایج مورد نیاز را به دست نخواهید آورد که می تواند پروژه ها و وظایف شما را مختل کند.

ساده‌ترین راه برای تعیین دقت یک محصول، مشاهده رتبه بندی دقت است. رتبه بندی دقت به شما می گوید که محصول در یک نقطه خاص چقدر دقیق است. رتبه بندی دقت چیزی شبیه به زیر خواهد بود: ± 0.001 اینچ. هرچه مدل دقیق تر باشد، این عدد کوچکتر خواهد بود. اگر محصولی رتبه بندی دقت خود را فهرست نمی کند، احتمالا به دقیق نبودن آن باید شک کرد.

2. محدوده اندازه گیری کولیس

دومین عاملی که هنگام انتخاب کولیس دیجیتال باید در نظر گرفت، محدوده اندازه گیری است. محدوده اندازه گیری این مقیاس کولیس را به شما می گوید. دلیل اینکه شما باید محدوده اندازه گیری را در نظر بگیرید این است که نمی خواهید کولیسی با بردی کوتاه تر از کاری که می خواهید اندازه گیری کنید خریداری کنید.

اکثر کولیس های دارای بازه ای بین 0 تا 6 اینچ هستند که یک محدوده معمول برای کولیس ها می باشد. با این حال، اگر کار 8 اینچی را تکمیل می کنید، این کولیس ها برای نیازهای مورد نظر شما بسیار کوتاه خواهند بود.

3. دوام کولیس

فاکتور بعدی که هنگام خرید کولیس دیجیتال باید در نظر گرفت دوام آن است. دوام آن تضمین می کند که ابزار شما برای چندین سال دوام می آورد و استفاده می کنید. اول از همه، کولیس شما باید فلزی باشد. این کار تضمین می کند که می تواند در برابر سقوط مقاومت کند.

با این حال، مانند همه ابزارهای فلزی، کولیس های فلزی در معرض مسائل زیست محیطی مانند زنگ زدگی هستند. برای جلوگیری از زنگ زدگی کولیس خود را مرتباً تمیز کنید. علاوه بر این، آسیب آب می تواند بر نمایشگر دیجیتالی درجه بندی کولیس تأثیر بگذارد. به دنبال کولیس هایی با درجه حفاظت از نفوذ (IP) و ساختار کلی خوب باشید تا مطمئن شوید که آب به دستگاه آسیب نمی رساند.

4. عمر باتری کولیس

همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، عمر باتری یک کولیس دیجیتال بسیار مهم است. در نتیجه، قبل از خرید باید عمر باتری کولیس دیجیتال خود را در نظر بگیرید. کولیس های دیجیتال به دلیل صفحه نمایش دیجیتالشان مفید هستند، اما این صفحه نمایش ها به باتری نیاز دارند. اگر باتری ها از بین بروند، کولیس اساساً بی استفاده خواهد بود.

حتما به دنبال مدل هایی با عمر باتری طولانی باشید تا مطمئن شوید که محصولی را دریافت می کنید که سال ها دوام خواهد آورد. علاوه بر این، به دنبال محصولاتی با عملکردهای خاموش شدن خودکار باشید. اگر چه این عملکردها ممکن است کمی آزاردهنده باشند اگر در حین استفاده از کولیس خاموش شوند، عمر باتری را ذخیره می کنند. کولیس ساعتی نیز شبیه به دیجیتال می باشد با این تفاوت که دارای نمایشگر ساعت عقربه ای می باشد.

5. تبدیل واحد کولیس

در نهایت، آخرین عاملی که در انتخاب کولیس دیجیتال باید در نظر گرفته شود، قابلیت تبدیل واحد است. تبدیل واحد به کولیس دیجیتال این امکان را می دهد که به طور متناوب بین اینچ، میلی‌متر و کسری تغییر کند. این ویژگی ها باعث می شود که کولیس در موقعیت ها و مشاغل مختلف مفیدتر باشد.

خوشبختانه، اکثر مدل های امروزی هر سه اندازه گیری تبدیل واحد را دارند. بنابراین، اگر به محصولی بدون این قابلیت‌های تبدیل برخورد کردید، توصیه می‌کنیم مدل دیگری را با تبدیل واحد انتخاب کنید.

جمع‌بندی: انتخاب کولیس دیجیتال مناسب

امیدواریم که فرآیند انتخاب بهترین کولیس دیجیتال را آسان‌تر کرده باشیم. فقط به یاد داشته باشید که پنج عامل ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید، و مطمئناً مدلی را پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب باشد. حتما قبل از انتخاب کولیس توجه داشته باشید که متناسب با نیاز خود و الویت خود کولیس مورد نظر را انتخاب کنید. از معروفترین کولیسهای دیجیتال می توان از کولیس اینسایز و کولیس میتوتویو نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *