یکی از معروفترین برند های ساخت ابزار اندازه گیری دقیق در ایران و جهان اینسایز می باشد. برای خرید و مشاهده قیمت بور گیج اینسایز با کیفیت بالا می توانید از سایت ابزار آذری اقدام نمایید.

قیمت و خرید بورگیج اینسایز insize (گیج سیلندر اینسایز)

مواردی که باید در مورد خرید بور گیج اینسایز آنالوگ در نظر بگیرید

1. دقت بور گیج اینسایز

مطمئناً این عامل مهمی است که باید برای به دست آوردن اندازه گیری دقیق در نظر گرفت. دقت نشان می دهد که اندازه گیری شما چقدر قابل اعتماد است.

برای داشتن آرامش خاطر، ممکن است بخواهید به دقت محصول مطابق با استاندارد بین المللی تکیه کنید. بدین وسیله شما محصولی با استاندارد بالا خریداری می کنید. در برخی محصولات نیز این سرویس را ارائه می دهند.

2. وضوح بور گیج اینسایز

کوچکترین بازخوانی داده شده توسط نشانگر رزولوشن نامیده می شود. استفاده از بورگیج اینسایز با وضوح بالا به شما امکان می‌دهد میزان گرد بودن یک حفره داخلی را تعیین کنید. اختلاف قطر بسیار کم را می توان با وضوح بالا اندازه گیری کرد.

در موتورسازی، توصیه می‌شود برای اندازه‌گیری دقیق فاصله، یک گیج با وضوح 0.0001 اینچی انتخاب کنید. با این حال، اساساً یک مدل 0.0005 اینچی می تواند نتایج مناسبی داشته باشد.

3.محدوده بور گیج اینسایز

محدوده اندازه گیری نیز مهم است. تعیین می کند که گیج حفره شما چقدر قادر به اندازه گیری قطر سوراخ است. هنگام در نظر گرفتن این فاکتور، به این معنی است که مجموعه سندان هایی را که با خرید ارائه می شود نیز در نظر بگیرید.

این صفحه ابعاد سوراخ و کورس چند موتور را به شما نشان می دهد. ابعاد سوراخ به شما امکان می دهد قطر موتورها را بدانید. با این کار، می توانید محدوده مورد نیاز خود را حدس بزنید.

از دیدگاه ما، بهترین محدوده برای پوشش بیشتر مشاغل، 0.7 اینچ تا 6 اینچ است. با این حال، اگر از 1.4 اینچ تا 6 اینچ باشد، باید برای استفاده کافی باشد.

4.سندان نوک کاربید

مانند میکرومتر، سندان با نوک کاربید برای مبارزه با سایش برای بسیاری از مصارف مفید است. به خصوص سندان، قسمتی که بیشتر با جسم مورد اندازه گیری تماس پیدا می کند.

قطعات بدنه بورگیج اینسایز

برای به دست آوردن درک کامل از بور گیج اینسایز، ممکن است لازم باشد قسمت های بدن آن را یاد بگیرید. اینها چندین بخش اصلی یک سنج مته حفره هستند.

  1. نشانگر شماره گیری این قسمتی است که می توانید قرائت اندازه گیری را مشاهده کنید. بسته به ترجیح شما برای استفاده، می تواند یک نشانگر دیجیتالی نیز باشد.
  2. پیچ. نشانگر شماره گیری را می توان با نشانگر شماره گیری دیگری تغییر داد. برای انجام این کار، فقط پیچ این قسمت را باز کنید و می توانید آن را تعویض کنید.
  3. دستگیره. قسمتی که دست شما برای کنترل گیج سوراخ قرار می گیرد.
  4. سر اندازه گیری. به پایین بروید و این قسمت را پیدا خواهید کرد. این قسمت از چندین قسمت فرعی مانند سندان و کنتاکت مرکز تشکیل شده است.
  5. سندان. قسمتی که با دیواره سوراخ تماس دارد سندان کنید. دو سندان وجود دارد: سندان قابل تعویض و سندان متحرک.
  6. سندان قابل تعویض. می توانید آن را با توجه به قطر سوراخی که می خواهید اندازه گیری کنید، تعویض کنید. طبق معمول، مجموعه‌ای از بور گیج‌ها با مجموعه‌ای از سندان ارائه می‌شوند.
  7. سندان متحرک. این سندان ثابت است اما قابل تعویض نیست.
  8. مرکز تماس. قسمت دیگری که با دیواره سوراخ تماس می گیرد، تماس مرکزی نامیده می شود. این قسمت سندان را در موقعیت مناسب هدایت می کند.

بور گیج های دیجیتال و بی سیم

بور گیج همیشه با نشانگر شماره گیری همراه نیست.

در برخی از اپراتورها، زمانی که نیاز به اندازه‌گیری‌های سریع‌تر یا ثبت اندازه‌گیری‌های آماری خود دارند، گیج‌های حفاری الکترونیکی و بی‌سیم برای حل مشکل می‌آیند. این گیج دارای نشانگر شماره گیری نیست، بلکه یک نشانگر دیجیتالی دارد. بقیه هم همینطور.

بور گیج دیجیتال مزایایی دارد. شما به راحتی می توانید قرائت صفر، تبدیل اینچ به میلی‌متر و بدون محاسبه را روی ترازو تنظیم کنید. با این حال، برخی از نشانگرهای شماره گیری فقط اعداد و بدون نوار خواندن بصری را نشان می دهند. اگر نوار خواندن بصری در دسترس باشد، نوار متحرک واقعاً مفید خواهد بود تا اطلاعاتی در مورد اندازه‌گیری به شما بدهد.

یک بور گیج حفره دیجیتال بی سیم به شما امکان می دهد بدون استفاده از سیم، خواندن را در زمان واقعی به دستگاه دیگری مانند تبلت یا رایانه شخصی یا تلفن هوشمند منتقل کنید. بلوتوث نیز مانند میکرومتر و کولیس دیجیتال بی سیم یکی از پروتکل های ارتباطی است که معمولا در این مورد استفاده می شود. انجام اندازه‌گیری‌های زیاد می‌تواند زمان کوتاهی باشد، زیرا لازم نیست نتایج خواندن را با دست خود روی یادداشت قرار دهید. شما به راحتی می توانید کلیک کنید و سوابق را در صفحه گسترده رایانه شخصی یا لپ تاپ یا تپلت خود قرار دهید.

با این حال، بور گیج بی سیم دیجیتال ممکن است بسیار گران باشد. اگر زمان موضوع شماست، پس این حلال مشکل است.

جمع‌بندی خرید بورگیج اینسایز

بنابراین، زمانی که نیاز به اندازه‌گیری قطر داخلی حفره موتور دارید، می‌توانید از این گزینه‌ها استفاده کنید: گیج تلسکوپی، گیج حفره و گیج سه نقطه 3 نقطه. با این حال، استفاده از بور گیج اینسایز مزایایی از نظر دقت، سرعت و قیمت به شما می‌دهد. این دقت خوبی را ارائه می دهد در حالی که قیمت را در یک نقطه مقرون به صرفه حفظ می کند.

یکی دیگر از مزیت های بور گیج اینسایز، نشانگر صفحه قابل تغییر است که در بالای گیج سوراخ نصب شده است. با تغییر آن با نشانگر دیجیتال، با انتقال خواندن به کامپیوتر (مدل بی سیم) شانس دریافت سرعت بیشتری را دارید. بنابراین، دیگر نیازی به یادداشت خواندن روی یک تکه کاغذ نیست. اگر نشانگر دیجیتال را ترجیح می دهید، مطمئن شوید که نشانگر دیجیتالی که استفاده می شود، قرائت بصری مشابه آنچه نشانگر شماره گیری دارد را نشان می دهد. همچنین می توانید تنوتع قیمت انواع بورگیج در برندهای مختلف را در ابزار آذری ببینید.