کولیس میتویوتو Mitutoyo  دارای طراحی پیشرفته برای اندازه گیری های آسان تر و سریع تر هستند که بسیار دقیق و قابل تکرار هستند. ساخته شده از فولاد ضد زنگ سخت شده، کولیس های میتویوتو به نرمی می لغزند و نیازی به پاک کردن ترازو نیست. نمایشگر دیجیتال بزرگ‌تر و خواندن آسان‌تر را فراهم می کند و موقعیت لغزنده واقعی را نشان می‌دهد، بدون نیاز به صفر کردن کولیس برای اندازه‌گیری آماده است. انواع مختلفی از کولیس‌های دیجیتال از جمله کولیس عمق‌سنج، کولیس‌های افست و کولیس‌های خط‌کشی و همچنین کولیس‌های اندازه‌گیری ابعاد داخلی و خارجی میتویوتو موجود هستند.

قیمت و خرید کولیس میتویوتو Mitutoyo ، دیجیتال، ساعتی، ورنیه (ساده)

مزایای کولیس میتوتویو

کولیس میتوتویو Mitutoyo اندازه گیری های دقیق مورد نیاز برای ماشینکاری دقیق و کنترل کیفیت را فراهم می کنند. کولیس دیجیتال میتوتویو به ویژه برای اندازه گیری های سریع و دقیق در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی، به ویژه در مکان های صعب العبور مفید هستند.

اندازه گیری های دقیق با کولیس میتویوتو

کولیس های دیجیتال میتویوتو اندازه گیری های دقیق داخلی و خارجی را ارائه می دهند، با دقتی که هر بار می توانید روی آن حساب کنید.

عملکرد قابل اعتماد میتویوتو در بسیاری از محیط ها

کولیس دیجیتال Mitutoyo اندازه گیری دقیق را تضمین می کند، حتی زمانی که به مانور انعطاف‌پذیر در اطراف موانع نیاز است. دو مدل گزینه هایی را برای اندازه گیری های داخلی و خارجی ارائه می دهند.

ارزش های همه‌کاره میتویوتو

کولیس های میتویوتو دیجیتال اندازه گیری های ID همه‌کاره را برای سوراخ ها، قطر ها، ضخامت شیار، ضخامت لوله و ابعادی که دسترسی به آن ها سخت است، با خوانش های LCD بدون خطا ارائه می کنند.

کاربرد کولیس میتویوتو

بیشتر کولیس های میتویوتو می توانند همان چهار نوع اندازه گیری را انجام دهند: داخل، خارج، عمق و پله.

از یک ماشین‌کار بپرسید: «از چه ابزاری بیشتر استفاده می‌کنید؟» به احتمال زیاد پاسخ "کولیس" خواهد بود.

قرن هاست که از کولیس ها برای تعیین ابعاد یک جسم استفاده می شود. معمولاً با داشتن دو فک و یک میله عمقی که برای اندازه‌گیری قطرها، طول‌ها و عمق‌های داخلی/خارجی استفاده می‌شود، یک کولیس به دلیل روش‌های مختلف خواندن نشانه‌ها، بسیار دقیق‌تر از اندازه‌گیری نوار یا خط‌کش است.

امروزه، علاوه بر مدل‌های دیجیتالی  میتویوتو که از بازخوانی نمایشگر الکترونیکی استفاده می‌کنند، یک کولیس میتویوتو می‌تواند اندازه‌گیری را در کولیس ورنیه یا در یک مقیاس همراه با ساعت (عقربه ای) که کولیس ساعتی نام دارد، نشان دهد.

بیشتر کولیس های میتویوتو می توانند همان چهار نوع اندازه گیری را انجام دهند: داخل، خارج، عمق و پله. با توجه به پیشرفت‌های عمده، برای تناسب با وظایف اندازه‌گیری، محیط‌ها و ابزارهای خاص، تشخیص انواع مختلف کولیس‌های موجود و مزایا و معایب هر کدام از اهمیت زیادی برخوردار است.

انواع کولیس میتویوتو

در مترولوژی مدرن، انواع کولیس های میتویوتو با نحوه خواندن نشانه ها تعریف می شوند. کولیس های میتویوتو به طور کلی بر اساس نحوه خواندن به سه نوع تقسیم می شوند: ورنیه، ساعتی و دیجیتال.

با این حال، ابزارهای اندازه گیری با استفاده از فک ها در طول زمان تکامل یافته اند. در حال حاضر چندین جایگشت برای هر کدام وجود دارد، مانند ضخامت سنج های صفحه، کولیس های کشویی دیجیتال، و حتی میکرومترهای دیجیتال، که از یک دوک آجدار به جای فک کشویی استفاده می کنند.

کولیس ورنیه و دیجیتال میتوتویو 

در دهه 1630، ریاضیدان پیر ورنیه کولیس ورنیه را اختراع کرد که از مقیاس ورنیه برای اندازه گیری دقیق بین دو علامت مدرج در مقیاس خطی با استفاده از درون یابی مکانیکی استفاده می کند و در نتیجه وضوح اندازه گیری را افزایش می دهد و عدم قطعیت اندازه گیری را کاهش می دهد.

این کولیس ها از یک جفت فک تشکیل شده اند. فک چپ به یک پرتو با یک مقیاس ثابت و دیگری به یک کالسکه کشویی با مقیاس ورنیه متصل است. برای خواندن کولیس ورنیه، باید مقادیر مقیاس ثابت روی تیر و مقیاس ورنیه ریزتر روی کالسکه (که می تواند 0.001 اینچ یا 0.02 میلی‌متر باشد) را با هم جمع کنید.

کولیس های ورنیه میتویوتو به دلیل دقت و همچنین تطبیق پذیری آنها (مجهز به فک داخلی و خارجی، میله عمق و ویژگی اندازه گیری پله) رایج ترین نوع کولیس امروزه باقی مانده است. به لطف وجود همه جا، کولیس های ورنیه نیز کم هزینه هستند. این کولیس ها معمولا از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند که باعث دوام بالا و استفاده طولانی تر می شود.

با این حال، به دلیل مقادیر بسیار کوچک در مقیاس ورنیه، اندازه‌گیری‌ها ممکن است برای برخی بسیار کوچک باشد و حتی نیاز به ذره بین داشته باشد. کاربران همچنین باید بدانند که چگونه آن را قرائت کنند، یعنی محدوده پایین‌تر از مقیاس ثابت به اضافه خوانش مقیاس ورنیه. برای دقت بیشتر و جلوگیری از خطای انسانی، به ویژه در ماشینکاری با تکنولوژی بالا، کاربران باید کولیس دیجیتال میتویوتو را در نظر بگیرند. کولیس اینسایز نیز از کیفیت خوبی برخوردار است که می توانید آن را نیز مدنظر قرار دهید.