نمایش 1–12 از 100 نتیجه

بور گیج اینسایز مدل 18-2852 و 10-18.5 میلیمتر

4,900,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-160A و 160-50 میلیمتر

3,550,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-250A و 250-160 میلیمتر

6,350,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-35A و 18-35 میلیمتر

3,490,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-450A و 450-250 میلیمتر

6,790,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-60A و 60-35 میلیمتر

3,490,000 تومان

بور گیج گوانگلو LB555A و 10-18 میلیمتر

2,800,000 تومان

بور گیج میتوتویو 511-713 و 50-150 میلیمتر

5,980,000 تومان

پایه ساعت اندیکاتور اینسایز مگنتی مدل 60-6201

830,000 تومان

پایه ساعت اندیکاتور اینسایز هیدرولیکی مدل 80-6208

1,990,000 تومان

تراز صنعتی تخت اینسایز 150A-4903

5,650,000 تومان

تراز صنعتی تخت اینسایز 200A-4903

6,950,000 تومان

انواع ابزار اندازه گیری دقیق و کاربرد آنها

ابزارهایی که می توانند اندازه گیری های دقیق را ارائه دهند، عنصر ضروری هر شخص حرفه ای هستند، از نجاری گرفته تا لوله کشی و سنگ تراشی. با این حال، بیش از آن، ابزارهای اندازه گیری راهی مطمئن برای مشاهده و ثبت دنیای اطراف ما فراهم می کنند، بنابراین بهتر می توانیم تجربیات را به نسل بعدی کارآموزان و متخصصان منتقل کنیم. برای کمک به شما برای آشنایی با این بخش از دنیای ابزار کار، فهرستی از ابزار اندازه گیری ضروری را گردآوری کرده ایم.

همچنین برای دیدن مشخصات و قیمت هر یک از ابزار اندازه گیری می توانید از سایت ما اقدام کنید. مطمئن باشید که از فروشگاه آذری ابزار اندازه گیری را با کیفیت خوب  خرید خواهید کرد.

ابزار اندازه گیری دقیق آنالوگ

1. زاویه سنج

این ابزار به عنوان زاویه سنج شناخته می شود، هر یک از این ابزار دارای یک پایه مغناطیسی است که به آن اجازه می دهد به گونیا های اندازه گیری فلزی متصل شود. گاهی اوقات، مدل‌هایی را نیز می‌بینید که شامل پیچ‌های خود رزوه برای استفاده در گونیا ‌های اندازه‌گیری غیرفلزی هستند.

با امکان اندازه گیری آسان در یک نگاه زوایای 0 تا 90 درجه، برخی از مکان یاب های زاویه دارای راهنماهای تبدیل هستند که آنها را برای شناسایی شیب سقف، شیب پله ها یا زوایای زهکشی مفید می کند. در حالی که گزینه‌های دیجیتالی زیادی برای اندازه‌گیری زاویه وجود دارد، گاهی اوقات اطمینان کردن به یک ابزار ارزان قیمت که در همه شرایط آب و هوایی کار می کند بر فناوری‌های گران‌ و بی‌ثبات‌تر پیروز می‌شود.

2. شیب سنج حباب

شیب‌سنج حبابی که به‌طور خاص برای اندازه‌گیری دامنه حرکت در یک مفصل طراحی شده است، می‌تواند برای اندازه‌گیری شیب درجه یک نیز استفاده شود. برای شناسایی دامنه حرکت مفصلی که باید اندازه‌گیری شود، کافیست شیب‌سنج را مستقیماً در کنار آن قرار دهید، صفحه را بچرخانید تا ترازو به عدد صفر برسد، مفصل را از محدوده آن عبور دهید، و سپس محدوده طی شده را مستقیماً از شیب‌سنج بخوانید.

شیب‌سنج حباب‌دار اغلب توسط درمانگران ورزشی برای آزمایش دامنه حرکتی سالم در نقاط مهم بدن استفاده می‌شود. در طول دوره درمان، این ابزار به آنها اجازه می دهد تا در موارد آسیب های مفصلی، یک رکورد عینی از روند بهبودی داشته باشند.

3. کولیس

کولیس‌ها که در نسخه‌های اندازه‌گیری آنالوگ یا دیجیتال موجود هستند، ابزاری ضروری برای اندازه‌گیری فاصله بین دو طرف مقابل یک جسم هستند. با تنظیم نوک کولیس ها برای قرار گرفتن در سراسر جسم مورد اندازه گیری، سپس با برداشتن کولیس ها، می توان فاصله کل را از طریق یک خط کش یکپارچه اندازه گیری کرد. کولیس دیجیتال یکی از پرطرفدارترین این وسیله است.

کولیس‌ها که در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند را می‌توان در شرکت مهندسان مکانیک، دانشمندان و پزشکان و همچنین در زمینه فلزکاران، کارگران چوب و محققان جنگل‌داری یافت.

4. قطب نما

یکی از مورد احترام ترین اختراعات تاریخ، قطب نما در آغاز عصر اکتشاف در سفرهای دریایی بود. که هم برای ناوبری و هم برای تعیین جهت استفاده می شود، به کشش مغناطیسی طبیعی زمین برای ایجاد یک جهت نسبی برای کاربر متکی است.

قطب نما که به عنوان یکی از “چهار اختراع بزرگ” چین (در کنار باروت، کاغذ سازی و چاپ) شناخته می شود، در ابتدا به عنوان ابزاری برای پیشگویی استفاده می شد. امروزه، هنوز به طور گسترده توسط علاقه مندان به فعالیت در فضای باز، عملیات نظامی و ملوانان استفاده می شود.

5. تراز

سطح یک ابزار نوری است که برای ایجاد سطح افقی بدون شیب استفاده می شود که از حباب های هوا در یک محیط مایع برای نمایش نتایج خود استفاده می کند. به ویژه در مشاغل ساختمانی مفید است، همچنین یک ابزار استاندارد در مغازه های نجاری و فلزکاری است.

6. فشارسنج

گیج‌های فشار، حوزه بسیار متنوعی از ابزارهای اندازه‌گیری هستند که برای تعیین کمیت همه چیز از ارتفاع گرفته تا فشار هوا و عمق و فشار خون استفاده می‌شوند. گیج های هیدرواستاتیک و آنروئیدی رایج ترین سبک های فشارسنج آنالوگ هستند. اولی پاسخ تاخیری دارد اما برای فشار پایدار عالی است، در حالی که دومی سریع پاسخ می دهد اما در کل دقت کمتری دارد.

7. نقاله

نقاله یک نیم دایره پلاستیکی یا شیشه ای شفاف، زاویه ها را اندازه می گیرد و معمولاً با درجه مشخص می شود. گاهی اوقات، به جای آن، نقاله های ریاضی گرا بیشتری خواهید یافت که بر حسب رادیان اندازه گیری می شوند. آنها جزء اصلی حرفه مهندسی مکانیک هستند اما معمولاً در کلاس های هندسه دبیرستان نیز استفاده می شوند.

8. خط کش

گاهی اوقات به عنوان یک قاعده، خط سنج یا راسته شناخته می شود، خط کش ها برای اندازه گیری فواصل و/یا رسم خطوط مستقیم استفاده می شوند. به طور حرفه ای، آنها بیشتر در مشاغل مهندسی و ساختمانی یافت می شوند، جایی که برای اطمینان از اندازه گیری های دقیق روی سطوح صاف استفاده می شوند. یکی از ابزارهای محبوب در اطراف خانه، خط کش ها شاید رایج ترین ابزار اندازه گیری مورد استفاده امروزه باشند.

9. گونیا

این ابزار معمولاً به عنوان مربع نجار نیز شناخته می شود، در ابتدایی‌ترین آنها این ابزار شبیه به دو خط کش است که در یک زاویه قائم به هم وصل شده اند. در انواع مختلفی از اشکال تخصصی موجود است، همچنین ممکن است پیدا کنید:

  • گونیا های ترکیبی، خط کش هایی با سرهای زاویه دار قابل تعویض که در نجاری و سنگ تراشی برای مشخص کردن برش های زاویه دار استفاده می شود.
  • گونیا های دیوار خشک، نسخه‌های فوق‌العاده بزرگ مربع اندازه‌گیری استاندارد که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که علامت‌گذاری‌های طولانی و دقیقی را برای برش‌های دیوار خشک ایجاد کنند.
  • این ابزار قاب بندی، همچنین به عنوان مربع های فولادی شناخته می شوند. به طور گسترده در نجاری برای تنظیم زوایای راست کامل استفاده می شود، سمت کوتاه تر به عنوان زبانه شناخته می شود در حالی که ضلع بلندتر به عنوان تیغه شناخته می شود.
  • گونیا سرعت با ترکیب عملکرد مربع ترکیبی و کادر بندی مربع در یک ابزار، مربع نجار کلاسیک را بهبود می بخشد. آنها برای علامت گذاری اندازه گیری روی چوب و همچنین به عنوان راهنمای اره برای 45 درجه یا 90 درجه استفاده می شوند.

10. متر

این خط کش های انعطاف‌پذیر که به عنوان متر نیز شناخته می شوند، می توانند برای اندازه گیری اندازه یا فاصله استفاده شوند. در ساده‌ترین حالت، آنها از کمی بیشتر از یک نوار پارچه یا پلاستیک تشکیل شده اند که با اندازه گیری های اینچ، سانتی‌متر و/یا میلی‌متر مشخص شده اند. معمولاً این مترهای مینیمالیستی را دیده اید که در خیاطی و لباس دوزی استفاده می شود.

روش دیگر، متر فلزی خود جمع شونده از محفظه فنری استفاده می کند که می تواند روی یک تسمه بسته شود. ابزاری که همه جا در صنعت ساخت و ساز وجود دارد، این متر نوارها به ویژه برای اندازه گیری در فواصل طولانی مفید هستند!

ابزارهای اندازه گیری دقیق دیجیتال

1. زاویه سنج

سریع‌تر، آسان‌تر برای استفاده، و دقیق‌تر از زاویه‌سنج آنالوگ، زاویه سنج دیجیتال به شما امکان می‌دهد فوراً زاویه هر سطحی را پیدا کنید. این ابزار اندازه گیری که به پایه مغناطیسی قدرتمند و کنترل های کالیبراسیون خودکار مجهز شده اند، به ویژه در تعیین زوایای مخروطی و میتر دقیق روی اره های برقی مفید هستند.

2. تراز لیزری

یک ابزار خود تراز کننده که یک پرتو لیزر رنگی را ساطع می کند، تراز لیزری اجازه می دهد تا تأیید بصری آسان تراز افقی و عمودی را انجام دهید. برخی از مدل های فانتزی دارای قابلیت اندازه گیری فاصله دستگاه تا انتهای پرتو لیزر هستند که آنها را به راه حلی سریع و دقیق برای اندازه گیری فاصله محل کار تبدیل می کند.

3. میکرومتر

این میکرومتر که برای استفاده در ماشینکاری با دقت بالا ضروری است، شبیه کولیسی است که به جای لغزش، به سمت پایین پیچ می شود. میکرومترهای دیجیتال یک بازخوانی فوری در فاصله بین دو سر کولیس خود ایجاد می کنند، که گاهی اوقات امکان اندازه گیری دقیق تا سه یا چهار رقم اعشار را فراهم می کند.

4. دماسنج

یکی از شناخته‌شده‌ترین ابزارهای اندازه‌گیری، دماسنج‌ها است،  با دماسنج‌های دیجیتالی نتایج سریع‌تر و مطمئن‌تری ارائه می‌دهند. آنها جزء اصلی پزشکی مدرن هستند، اما به طور منظم به هنرهای آشپزی و مطالعات محیطی نیز راه پیدا می کنند.

قیمت و خرید ابزارهای اندازه گیری

ابزارهای اندازه‌گیری به شما امکان می‌دهند تا دقت لازم را برای دستیابی به نتایج عالی در مورد هر چیزی که در نظر دارید به دست آورید. بنابراین، دفعه بعد که می‌خواهید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید، راهی برای اندازه‌گیری آن پیدا کنید، به این ترتیب، به مرور زمان می‌توانید میزان پیشرفت خود را تعیین کنید!

با توجه به نیاز خود نسبت به ابزار های اندازه گیری می توانید قیمت هر یک را در جلوی آن ببینید. و همچنین با قیمت مناسبی آن را از فروشگاه ابزار آذری خرید کنید.