کولیس اینسایز که به آنها کولیس یا کالیبر نیز گفته می شود از گروه وسایل اندازه گیری طول هستند. طرح ها و انواع مختلفی از این برند وجود دارد که هر کدام برای کارهای خاصی از پیش تعیین شده اند. از جمله مزایای کولیس های اینسایز می توان به دقت، استحکام و کاربردهای متعدد احتمالی در بسیاری از صنایع اشاره کرد. مونتاژکنندگان از ابزارها و همچنین شرکت‌های تولیدی برای کنترل کیفیت یا شرکت‌های نجاری از آن استفاده می‌کنند.

در مجموعه اینسایز طیف وسیعی از کولیس های مختلف را خواهید یافت. با این ابزارها می توانید به عنوان مثال قطر بیرونی، شیارهای داخلی، عرض شکاف، چرخ دنده ها و یا ارتفاع چین های اندازه گیری شده را اندازه گیری کنید. از تجربه کولیس اینسایز insize بهره‌مند شوید و ابزار اندازه گیری را به متخصصان سفارش دهید. به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده بزرگ فناوری اندازه گیری، کیفیت بالایی دریافت می کنید که در استفاده روزمره به طور قابل اعتماد و دقیق بر همه وظایف تسلط دارد.

قیمت و خرید کولیس اینسایز insize، دیجیتال، ساعتی، ورنیه (ساده)

کولیس ۱ متری دیجیتال اینسایز کد 1106-1002

22,000,000 تومان

کولیس 15 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1108-150

1,199,000 تومان

کولیس 15 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1114-150A

1,590,000 تومان

کولیس 20 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1108-200

1,800,000 تومان

کولیس 20 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1114-200A

2,330,000 تومان

کولیس 30 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1108-300

3,699,000 تومان

کولیس 30 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1114-300A

4,399,000 تومان

کولیس 50 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 501-1106

8,500,000 تومان

کولیس 60 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1106-601

9,689,000 تومان

کولیس پایه دار دیجیتال اینسایز 1150-300 و 30 سانتیمتر

9,680,000 تومان

کولیس ساده 100 سانتی اینسایز 1214-1000

16,490,000 تومان

کولیس ساده 15 سانتی اینسایز 1220-1502

899,000 تومان

کولیس ساده 20 سانتی اینسایز 1205-2002s

1,390,000 تومان

کولیس ساده 30 سانتی اینسایز 1205-3002s

2,400,000 تومان

کولیس ساده 50 سانتی اینسایز 1214-500

5,780,000 تومان

کولیس ساده 60 سانتی اینسایز 1214-600

6,690,000 تومان

کولیس ساعتی اینسایز مدل 1312-150A و 15 سانتی

2,333,000 تومان

کولیس ساعتی اینسایز مدل 1312-200A و 20 سانتی

3,092,000 تومان

کولیس ساعتی اینسایز مدل 1312-300A و 30 سانتی

3,092,000 تومان

انواع مختلف کولیس اینسایز

کولیس کلاسیک اینسایز دارای پایه های اندازه گیری است که با آنها فاصله بین دو نقطه اندازه گیری می شود. اجسام کوچک و متوسط ​​به ویژه با این ابزار اندازه گیری می شوند. به عنوان یک قاعده، کولیس دارای دوپایه اندازه گیری است. ابتدا مجموعه ای از پایه های اندازه گیری بیرونی که با آنها قطر خارجی یا فاصله بین دو نقطه اندازه گیری می شود. سپس پاهای اندازه گیری داخلی وجود دارد. این کولیس اینسایز را می توان در لوله یا جسم مشابه قرار داد و سپس قطر داخلی را اندازه گیری کرد.

علاوه بر این، کولیس های اینسایز در طول و شکل پاها متفاوت هستند. اینها به طور قاطع تعیین می کنند که کدام اجسام را می توان با ابزار اندازه گیری کرد. اجسام بزرگ و گرد با قطر متناظر به کولیسی با اندازه بلند با پایه های اندازه گیری بلند نیاز دارند. از سوی دیگر، اجسام کوچک را می‌توان با ابزارهای فشرده‌تر بسیار بهتر اداره کرد. طول پاها معمولاً بین 30 تا 150 میلی‌متر است. علاوه بر پایه‌های ساده و مستقیم، شکل‌های خاص متعددی نیز وجود دارد. این کار اندازه گیری ژورنال یا چرخ دنده را آسان می کند.

کولیس های دم کبوتر بر اساس همان اصل عمل می کنند. با این حال، آنها برای نصب بر روی ماشین ابزار در نظر گرفته شده اند و حداکثر محدوده اندازه گیری تا 1000 میلی‌متر دارند. از این ابزارها برای اندازه گیری افقی یا عمودی استفاده می شود. آنها را می توان بر روی ماشین های تراش یا فرز نصب کرد، به عنوان مثال، برای تسهیل موقعیت قطعه کار یا اندازه گیری مسیرهای تراورس.

همچنین کولیس های اینسایز بسیار ویژه ای برای بسیاری از صنایع و کارها وجود دارد. به عنوان مثال کولیس ساعتی . اینها ابزارهای بسیار خوبی هستند که برای اندازه گیری های کوچک طراحی شده اند. این دستگاه ها دارای محدوده اندازه گیری تا 150 یا 300 میلی‌متر هستند. برای مکانیک‌های دقیق یا طلاسازی، کولیس‌های کوچک‌تری نیز وجود دارد. در این محدوده، ابزارها دقیقاً کار می کنند، زیرا دقت اندازه گیری تا 0.02 میلی‌متر است.

کولیس عمق سنج شکل خاص دیگری از گیج کولیس را نشان می دهد. آنها عمق را در یک نقطه خاص نسبت به ارتفاع اطراف با کمک یک کاوشگر اندازه گیری نازک اندازه گیری می کنند. کولیس های عمقی برای مثال برای گمانه ها یا شیارهای داخلی در نظر گرفته شده اند. مدل های مختلف کولیس عمق سنج اینسایز برای اندازه گیری محدوده بین 25 تا 1000 میلی متر طراحی شده اند.

کولیس ساعتی، ورنیه (ساده) یا دیجیتال اینسایز

کولیس آنالوگ یا دیجیتال اینسایز

دو فناوری برای کولیس های اینسایز وجود دارد که در عمل دارای ویژگی های متفاوتی هستند. کولیس های سنتی دارای یک کولیس ورنیه هستند که مقادیر اندازه گیری شده بر روی آن خوانده می شوند. علاوه بر این، در حال حاضر کولیس ها با صفحه نمایش دیجیتال گسترده هستند.

در اینجا، تمام مقادیر اندازه گیری شده روی یک نمایشگر نشان داده می شوند که خواندن را آسان تر می کند. با این حال، نحوه عملکرد در طول اندازه گیری ثابت می ماند، زیرا پایه های اندازه گیری به طور مکانیکی حرکت می کنند. مزیت کولیس های ورنیه اینسایز استحکام آنهاست.

این ابزارها به طور خودکار ضد آب هستند، زیرا هیچ فناوری حساسی وجود ندارد. با این حال، کولیس دیجیتال نیز وجود دارند که ضد آب هستند و طبق ip 67 یا استانداردهای دیگر در برابر گرد و غبار محافظت می شوند. در اینجا دوباره مزایای کولیس های باکیفیت این برند اینسایز است. ابزارهای دیجیتال معمولاً ضد آب نیستند و بنابراین در شرایط نامساعد محیطی قابل استفاده نیستند. با استفاده از کولیس های ضد آب insize، در این حالات نیازی به استفاده از مزایای فناوری دیجیتال ندارید.

کولیس های آنالوگ یا ساده نیز در هر زمان و هر مکان آماده استفاده هستند. مدل‌های دیجیتال به یک منبع تغذیه نیاز دارند و سلول‌های دکمه‌ای کوچک نیز از آماده بودن ابزار برای استفاده در موبایل اطمینان می‌دهند. بسیاری از کولیس های دیجیتال از insize دارای خروجی داده هستند. این رابط اتصال مستقیم به رایانه را با کمک لوازم جانبی اختیاری امکان‌پذیر می کند. کابل‌هایی با رابط‌های مختلف و ماژول‌های WLAN وجود دارد، به طوری که امکانات مختلفی برای برقراری ارتباط وجود دارد. از طریق رابط داده، مقادیر خواندنی را می توان مستقیماً برای استفاده بیشتر به یک سیستم رایانه ای منتقل کرد.

اندازه گیری ها و گزینه های دقیق با کولیس اینسایز insize

بزرگترین تفاوت بین کولیس ها را می توان در دقت آنها دید. ابزارهای ارزان قیمت اغلب انحرافات نیم میلی متری یا بیشتر را در اندازه گیری نشان می دهند. این ممکن است برای برخی از عملیات ها یا در بخش سرگرمی قابل تحمل باشد، اما در یک محیط حرفه ای قابل قبول نیست.

به همین دلیل کولیس در محدوده insize برای اندازه گیری بسیار دقیق طراحی شده است. با توجه به کیفیت بالای کار و کنترل های دقیق، دقت اندازه گیری تا +/- 0.02 میلی‌متر قابل دستیابی است. بنابراین، زمانی که به داده‌های اندازه‌گیری دقیق نیاز است، کولیس‌های اینسایز insize انتخاب خوبی هستند. کولیس‌های دقیق قادرند، به عنوان مثال، ضخامت روکش را به سرعت شناسایی کنند یا یک استاندارد را دقیقاً شناسایی کنند.

همچنین برای اندازه گیری کار مهم است که مقادیر به راحتی خوانده شوند. به همین دلیل وضوح نمایشگرهای دیجیتال 0.01 میلی‌متر است. علاوه بر این، کالیپرهای دارای صفحه نمایش را می توان با فشار یک دکمه بین میلی‌متر و اینچ تغییر داد. بنابراین، اندازه گیری در هر دو استاندارد را می توان با یک ابزار بدون هیچ مشکلی انجام داد. علاوه بر این، فناوری دیجیتال امکان کار با مقادیر اندازه گیری از پیش تعیین شده، انجام اندازه گیری های مطلق یا افزایشی یا تنظیم اندازه گیری فعلی را بر روی صفر فراهم می کند. به این ترتیب اندازه گیری های سریال و سایر کارهای اندازه گیری پیچیده بدون لوازم جانبی اضافی امکان‌پذیر است.

گسترش دامنه کاربردها با کولیس insize

طیف گسترده ای از لوازم جانبی برای کولیس های اینسایز موجود است. این به طور قابل توجهی عملکرد ابزارهای اندازه گیری را گسترش می دهد و امکان شخصی سازی زمینه های کاربردی را فراهم می کند. لوازم جانبی شامل به عنوان مثال درج اندازه گیری قابل تعویض است. به عنوان مثال، درج های گرد، کروی، مخروطی، مسطح و همچنین صفحه یا بوته ای شکل وجود دارد.

با کمک فک‌های اضافی که بر روی پایه‌های اندازه‌گیری نصب می‌شوند، می‌توان این تجهیزات فردی را بدون هیچ مشکلی اجرا کرد. به این ترتیب می توان پایه های اندازه گیری را به نکات اندازه گیری کاملاً فردی مجهز کرد. به این ترتیب، حتی بر روی اجسام بسیار خاص، دقیقاً اندازه گیری های مورد نیاز را می توان انجام داد. این گزینه یکی دیگر از ویژگی های کیفی یک ابزار باکیفیت است.

کولیس با کیفیت بالا از اینسایز insize

ابزارها، به ویژه ابزارهایی که برای اندازه گیری وظایف در نظر گرفته شده اند، باید الزامات خاصی را برآورده کنند. در اینجا، عمدتاً بحث کیفیت است. کولیس‌های insize با نیازهای بالا طراحی شده‌اند. اینسایز یکی از بزرگترین تولیدکننده ها در زمینه فناوری اندازه‌گیری است و بر این اساس تجربه گسترده‌ای در تولید ابزار اندازه گیری دارد. 

برای کولیس ها، تمرکز بر روی دقت و همچنین استحکام است. کیفیت ابزار اندازه گیری را می توان به راحتی با یک تست ساده مشخص کرد. برای مثال، پایه‌های اندازه‌گیری کاملاً بسته هستند و سپس بررسی می‌شوند که آیا وقتی ابزار در مقابل منبع نور قرار می‌گیرد، شکاف نوری دیده می‌شود یا خیر. اگر هیچ شکاف نوری دیده نشود، به این معنی است که پایه های اندازه گیری اجازه عبور نور را نمی دهند و بنابراین کاملاً صاف هستند.

این دقت در ساخت، درجه بالایی از دقت را تضمین می کند، زیرا از انحرافات در اندازه گیری جلوگیری می شود. ابزارهای ارزان‌تر می‌توانند تغییرات را در اینجا نشان دهند. بنابراین ممکن است اتفاق بیفتد که یک ابزار، بسته به موقعیت جسم بین پایه های اندازه گیری، داده های اندازه گیری متفاوتی را منتشر می کند. اگر دقت بالا و داده های اندازه گیری دقیق مورد نیاز باشد، چنین انحرافاتی البته غیرقابل قبول هستند.

در عمل، جابجایی ابزار نیز بسیار مهم است. کولیس اینسایز insize دقیقاً به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که پاها صاف کار کنند و قلاب نشوند. مدل های مختلف نیز دارای قابلیت تنظیم دقیق هستند. این غلتک انگشت شست امکان نزدیک شدن آهسته به جسم یا تنظیم بسیار دقیق پایه های اندازه گیری را فراهم می کند.

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده مواد کولیس است. ابزار اینسایز بیشتر از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. فولاد ضد زنگ تضمین می کند که ابزار بادوام، بدون زنگ زدگی و ماندگاری طولانی است. برخی از مدل ها از پلاستیک یا سرامیک ساخته شده اند. برای کاربردهای خاص این کولیس ها مورد نیاز هستند و ویژگی های خاصی را ارائه می دهند. بنابراین سطوح اندازه گیری با سرامیک غیر مغناطیسی، غیر رسانا و در عین حال کاملاً مقاوم در برابر سایش هستند. از موارد دیگر که می توان به کیفیت آن اطمینان داشت کولیس میتوتویو می باشد که آن را می توانید از ابزار آذری خرید نمایید.