نمایش 1–12 از 25 نتیجه

کولیس ۱ متری دیجیتال اینسایز کد 1106-1002

22,000,000 تومان

کولیس 15 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1108-150

1,199,000 تومان

کولیس 15 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1114-150A

1,590,000 تومان

کولیس 20 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1108-200

1,800,000 تومان

کولیس 20 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1114-200A

2,330,000 تومان

کولیس 30 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1108-300

3,699,000 تومان

کولیس 30 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1114-300A

4,399,000 تومان

کولیس 50 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 501-1106

8,500,000 تومان

کولیس 60 سانتی متر دیجیتال اینسایز کد 1106-601

9,689,000 تومان

کولیس پایه دار دیجیتال اینسایز 1150-300 و 30 سانتیمتر

9,680,000 تومان

کولیس دیجیتال 15 سانتی متر میتوتویو مدل 500-196

4,200,000 تومان

کولیس دیجیتال 20 سانتی متر میتوتویو مدل 500-197

5,330,000 تومان

امروزه کولیس استفاده های زیادی در علوم مختلف دارد. شاید شما هم نیاز به خرید کولیس دارید ولی از مشخصات قیمت و انواع مختلف کولیس آگاهی ندارید.

کاربرد کولیس دیجیتال، ساعتی و ورنیه

کولیس ابزار اندازه گیری است که برای اندازه گیری فاصله بین دو طرف مقابل یک جسم استفاده می شود. استفاده از کولیس بسیار گسترده است: از پزشکی، علم، مهندسی مکانیک، فلزکاری نجاری گرفته تا جنگلداری.

مردم حدود دو هزار و ششصد سال پیش در یونان باستان از کولیس استفاده می کردند. قدیمی ترین کولیس ها کولیسی هستند که در نزدیکی جزیره ایتالیایی Giglio در کشتی از قرن ششم قبل از میلاد یافت شد. آن کولیس ها چوبی بودند. یونانی ها و همچنین رومی ها از کولیس استفاده می کردند. کولیس دیگری در چین یافت شده که مربوط به سال 9 پس از میلاد در زمان سلسله شین چین است. جوزف آر براون کولیس مدرن را اختراع کرد. این کولیس در سال 1851 اختراع شد و می توانست تا هزارم اینچ را بخواند. همچنین ابزار بسیار ارزانی بود که به این معنی است که ماشین‌کار معمولی می‌توانست آن را بخرد.

انواع کولیس دیجیتال، ورنیه و …

چندین نوع کولیس وجود دارد. محبوب ترین ها عبارتند از:

کولیس ورنیه
کولیس داخل
کولیس بیرونی
کولیس ساعتی
کولیس دیجیتال
کولیس Oddleg
کولیس میکرومتر

کولیس داخلی یک ابزار اندازه گیری است که برای اندازه گیری اندازه داخلی یک جسم استفاده می شود. می توان آن را به صورت دستی با پیچ تنظیم کرد.

برخلاف کولیس های داخلی، کولیس های بیرونی وجود دارد و از آنها برای اندازه گیری اندازه خارجی یک جسم استفاده می شود. این ابزار می تواند سطح بالایی از دقت را ارائه دهد. مانند کولیس داخلی با پیچ و بدون پیچ کار می کند. این نوع کولیس معمولا از فولاد کربن بالا ساخته می شود.

نوع دیگری از کولیس ها کولیس تقسیم‌کننده یا قطب نما است که نام محبوب آن است. یک کولیس تقسیم‌کننده برای علامت گذاری مکان ها استفاده می شود.

کولیس Oddleg نوعی کولیس است که برای کشیدن خطی با فاصله مشخص از لبه قطعه کار استفاده می شود.

کولیس ورنیه

کولیس ورنیه یک ابزار اندازه گیری است که می تواند با دقت بسیار زیادی اندازه گیری کند.این وسیله در ناوبری، توسط دانشمندان، ماشین‌کاران و بررسی‌ها استفاده می‌شود. نام دیگر کولیس ورنیه، نونیوس است که معمولاً در قرن هجدهم در زبان انگلیسی استفاده می شد.

یکی از کاربردهای اولیه کولیس ورنیه، اندازه گیری قطر خارجی، قطر داخلی و عمق یک جسم است. هنگام اندازه گیری با ترازوی ورنیه، کاربر ابتدا باید مقیاس ثابت را بخواند و سپس باید مقیاس ریزتر را برای دقیق ترین نتیجه اندازه گیری بخواند. می تواند نتایج یک اندازه گیری را با دقت تا دو اعشار نشان دهد.

یکی از دلایل اصلی که باعث می‌شود فلس‌های ورنیه تا این حد خوب عمل کنند، به دلیل توانایی اکثر افراد در تشخیص اینکه کدام یک از خطوط تراز است و کدام نه، است. این توانایی حتی می تواند با تمرین بهبود یابد. نام توانایی وی تیزی ورنیه است و به همین دلیل کولیس ورنیه در مقایسه با سایر دستگاه های اندازه گیری برتری دارد.

کولیس دیجیتال

کولیس دیجیتال از رمزگذارهای خطی برای اندازه گیری فواصل داخلی و خارجی استفاده می کنند. سپس روی یک صفحه نمایش دیجیتالی نشان داده می شود که استفاده از آن ساده و خواندن آن آسان است. با تبدیل‌های متریک و امپریالیستی موجود است تا بتوانید به راحتی اشیا را با دقت اندازه‌گیری کنید.

انواع دیگر کولیس

کولیس صفحه ای نوعی کولیس است که به جای مکانیزم ورنیه دارای صفحه ساده است. این صفحه برای خواندن کسر نهایی میلی‌متر یا اینچ استفاده می شود. صفحه در هر اینچ یا میلی‌متر یک بار می چرخد.

کولیس دیجیتال نیز نوعی کولیس است اما دارای نمایشگر دیجیتالی است که با نشان دادن اعداد روی آن اطلاعات نتیجه دقیق اندازه گیری را می دهد. یکی از کولیس های دیگر کولیس ساعتی می باشد که شمایشگر آن به صورت عقربه ای است.

یکی از کولیس هایی که از پیچ برای اندازه گیری به جای لغزنده استفاده می کند، میکرومتر نام دارد.

موارد استفاده از کولیس دیجیتال، ورنه و ساعتی

اندازه گیری های بسیار دقیق

یک خط کش و چشم شما ممکن است برای برخی از سناریوها خوب باشد، اما نه برای اطمینان از ضخامت مواد شما 5/32 اینچ. اندازه گیری دقیق در نجاری بسیار مهم است. شما وقتی یک پروژه را شروع کنید یکی از مفاصل انگشت شما 1/32 اینچ است. بیش از حد نازک. اگر برای استفاده از کولیس دیجیتال وقت بگذارید، به راحتی می توانید با آنها کار کنید.

اندازه گیری های مقایسه ای با کولیس دیجیتال

ابعاد نسبی قطعات می تواند مهم باشد. خواه تشخیص اینکه آیا یک لوله می تواند قبل از خرید مواد داخل لوله دیگری قرار بگیرد یا اینکه بفهمید چه مقدار از مواد را باید از طریق برنامه ریزی جدا کنید، ساده باشد، کولیس دیجیتال در تصادفی ترین موارد وارد بازی خواهند شد.

ابعاد بیرون و داخل را با کولیس دیجیتال اندازه گیری کنید

ممکن است به کولیس نگاه کنید و فکر کنید که فقط می توانید از آنها برای ابعاد بیرونی استفاده کنید. اما همه این موارد به کولیس‌ دیجیتال اضافه شده‌اند که به این ابزار کاربرد جهانی می‌دهند. بیشتر آنها دارای فک های داخلی هستند که برای یافتن ابعاد محیط عالی هستند. برخی دیگر دارای عمق سنج هستند که از انتهای مسیر ادامه دارد. ممکن است فکر کنید که از برخی از این ویژگی ها استفاده نخواهند کرد، اما، به ما اعتماد کنید، با زمانی روبرو خواهید شد که واقعاً مفید هستند.

خرید کولیس دیجیتال، عقربه ای و ساده در قیمت های مختلف

برای خرید انواع کولیس در قیمت های مختلف می توانید از سایت ابزار آذری اقدام کنید. و با قیمت مناسب کولیس دلخواه خود را در سایزهای مختلف خریداری کنید. شما می توانید کولیس اینسایز و کولیس میتوتویو را از ما خریداری کنید.