مشاهده همه 8 نتیجه

بور گیج اینسایز مدل 18-2852 و 10-18.5 میلیمتر

4,900,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-160A و 160-50 میلیمتر

3,550,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-250A و 250-160 میلیمتر

6,350,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-35A و 18-35 میلیمتر

3,490,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-450A و 450-250 میلیمتر

6,790,000 تومان

بور گیج اینسایز مدل 2322-60A و 60-35 میلیمتر

3,490,000 تومان

بور گیج گوانگلو LB555A و 10-18 میلیمتر

2,800,000 تومان

بور گیج میتوتویو 511-713 و 50-150 میلیمتر

5,980,000 تومان

بور گیج یا گیج سیلندر

بور گیج ابزاری است که برای اندازه گیری داخل سیلندر استفاده می شود. هنگامی که یک بور گیج در سیلندر که نیاز به اندازه گیری دارد وارد می شود، قطعات کوچکی به نام سندان به سمت بیرون منبسط می شوند تا قطر آن را تعیین کنند. گیج‌های حفاری به‌عنوان آزمایش‌های سیلندر، آزمایش حفره‌ای، میکروفون حفره‌ای، هول‌تست، میکرومتر داخلی، سنج حفاری نگهدارنده، یا سنج‌های تلسکوپی نیز شناخته می‌شوند.

گیج داخل سیلندر ساعتی

انواع مختلفی از بور گیج ها وجود دارد. بور گیج ها با سه سندان، میکرومتر داخلی یا سه میکروفون نامیده می شوند و با حلقه های تنظیم کالیبره می شوند. نوع رایج‌تر و کم‌هزینه‌تر گیج‌ها دارای دو سندان هستند و با بلوک‌های سنج کالیبره می‌شوند. پلاگین سنج ها ساده‌ترین نوع هستند. آنها دارای یک پلاگین با اندازه کمی متفاوت در هر انتها هستند. یک سیلندر با اندازه مناسب نمی تواند دوشاخه بزرگتر را داخل آن قرار دهد. هر دو سنج سندان سه و دو می توانند از یک صفحه یا بازخوان دیجیتال برای نشان دادن عرض داخلی یک سوراخ استفاده کنند، اگرچه برخی از سنج ها همانطور که در زیر ذکر شد از هیچ کدام استفاده نمی کنند.

جدا از این انواع گسترده، انواع خاصی از گیج های سوراخ برای اندازه گیری های تخصصی تر مناسب هستند:

  • بور گیج تلسکوپی، اندازه گیری را به ابزار دیگری، اغلب یک میکرومتر، برای نمایش می فرستند. آنها هم ارزان و آسان برای استفاده هستند و هم برای سیلندر های عمیق مناسب هستند، اما دقت کمتری نسبت به انواع دیگر بور گیج ها دارند.
  • بور گیج ها هم برای استفاده آسان و دقیق هستند و هم برای اندازه‌گیری عمق مخروطی سیلندر‌ها خوب هستند. با این حال، آنها باید هر بار که از آنها استفاده می شود کالیبره شوند.
  • بور گیج های کوچک که در انواع توپی کامل و نیم توپی موجود هستند، برای سیلندر های کوچکتر مناسب تر هستند و می توان از آنها برای مشاهده اینکه آیا شکل سیلندر استفاده کرد. گیج های نیم توپ زمانی استفاده می شوند که اندازه گیری باید در نزدیکی انتهای یک سیلندر انجام شود.

اندازه های بور گیج آنالوگ و دیجیتال

اندازه های بور گیج به نوع گیج بستگی دارد. گیج‌های قابل تنظیم که دارای پسوندهای قابل تعویض برای اندازه‌گیری طیف وسیعی از اندازه‌ها هستند، می‌توانند حفره‌ها را در انتهای بزرگ‌تر ترازو اندازه‌گیری کنند، تا زمانی که تلورانس‌های پایین‌تر در محصول نهایی قابل قبول باشد. پلاگین‌سنج‌هایی که دارای اندازه‌های ثابت هستند و می‌توانند تحمل‌های دقیق‌تری داشته باشند، معمولاً در اندازه‌های کوچک‌تر در دسترس هستند، اگرچه گیج‌های ویژه (و گران‌تر) برای اندازه‌های بزرگ‌تر نیز موجود هستند. اندازه بور گیج از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است.

موارد استفاده از بور گیج

بور گیج  ها در کاربردهایی که سوراخ‌ها، سیلندرها و لوله‌ها نیاز به اندازه‌گیری دارند، مانند مصارف خودروسازی، ساخت و ساز و بازرسی و کالیبراسیون استفاده می‌شوند. مکانیک‌ها و ماشین‌کارها از گیج‌های سوراخ‌دار برای اندازه‌گیری سایش در سر سیلندرها استفاده می‌کنند. آنها همچنین از آنها برای اندازه‌گیری سوراخ‌های یک بلوک موتور استفاده می‌کنند تا پیستون‌ها به اندازه کافی محکم بنشینند که گازهای فشرده‌شده را نشت نکنند. بازرسان و کارکنان تعمیر و نگهداری همچنین از گیج های سوراخ برای بررسی ابعاد داخل قالب های تزریق برای اطمینان از کیفیت یا در بشکه های اکسترودر برای ردیابی سایش در طول زمان برای نگهداری پیشگیرانه استفاده می کنند.

بور گیج اینسایز و میتوتویو

از معروف ترین گیج های موجود در بازار می توان از انواع بور گیج اینسایز و بور گیج میتوتویو نام برد. این ابزار در کیفیت بسیار خوب تولید می شوند و می توانند نیاز های شما را برطرف کنند.

خرید و قیمت بور گیج

اکنون که ما به تعریف، اندازه‌ها و موارد استفاده از بور گیج ها پرداختیم، امیدواریم این دانش شما را برای تهیه گیج‌های مورد نیاز بهتر راهنمایی کرده باشد. برای خرید انواع بور گیج (گیج سیلندر) یا به اصطلاح گیج داخل سیلندر می توانید از سایت ابزار آذری اقدام کنید و آنها را با قیمت مناسب تهیه کنید. ما در فروشگاه خود انواع بورگیج اینسایز ، میتوتویو و … را به فروش می رسانیم.